Často kladené otázky ohľadom dámskej spodnej bielizne

Ako často by ste mali prať svoju spodnú bielizeň?
Odpoveď: Svoje nohavičky by ste mali prať po každom nosení.
Ak mám citlivú pokožku, ktorá spodná bielizeň je pre mňa najvhodnejšia?
Odpoveď: Pre ženy s citlivou pokožkou sa odporúča bielizeň z prírodných materiálov ako je bavlna, hodváb, či bambus. Veľkým oblúkom sa vyhýbajte syntetickým materiálom, ktoré obsahujú polyester, či polyamid.
Sú pre nás tangá zdravotne bezpečné?
Odpoveď: Ich dlhodobé nosenie môže viesť ku rôznym podráždeniam, alebo infekciám. Preto je vhodné ich striedať s rôznymi typmi nohavičiek. Vyberajte si tangá vyrobené z prírodných materiálov a musia správne sedieť. Vtedy sú bezpečné.
Aký typ dámskych nohavičiek je vhodný pod tesné šaty?
Odpoveď: Vhodné sú také nohavičky, ktoré nezanechávajú viditeľné línie pod šatami. Siahaj po bezšvových nohavičkách.
Ktoré materiály sú ideálne na každodenné nosenie?
Odpoveď: Ak nosíš nohavičky každý deň, tak najvhodnejšími materiálmi sú bavlna, bambus, či modal. Jedná sa o prírodné materiály, ktoré sú priedušné a šetrné k Vašej pokožke. Môžu byť obohatené o elastan, ktorý dodáva potrebnú elasticitu.
Aviváž by sme nemali používať na bielizeň. Čím ho nahradiť?
Odpoveď: Môžete použiť biely ocot (štvrtinu šálky na jeden prací cyklus). Pomáha odstrániť zvyšok pracieho prášku a zmäkčuje bielizeň. Takisto môžete použiť špeciálne pracie prostriedky, ktoré sú určené na bielizeň.
Akú spodnú bielizeň si vybrať počas menštruácie?
Odpoveď: Bavlnené nohavičky s vyšším pásom a dostatočnou šírkou v rozkroku. Dnes už existujú aj menštruačné nohavičky s absorpčnou vrstvou.
Koľko nohavičiek by mala mať žena vo svojom šatníku?
Odpoveď: Ak periete každý týždeň, tak je to minimálne 10 nohavičiek. Ideálne množstvo vo Vašom šatníku je od 14 – 21. Dostatok na 2 – 3 týždne.
Môžu dámske nohavičky spôsobiť infekcie?
Odpoveď: Áno. Príliš tesné, neprané po každom nosení, zo syntetických materiálov, to všetko môže prispieť k rôznym vaginálnym infekciám ak sú napr. kvasinkové až po bakteriálne.
Môžem sušiť dámsku spodnú bielizeň v sušičke?
Odpoveď: Radšej nie. Vysoká teplota poškodzuje elastické vlákna a tým si skracujete životnosť Vašich nohavičiek. Sušte ich na vzduchu.
Ako odstrániť škvrny od krvi z nohavičiek?
Odpoveď: Najprv opláchnite nohavičky studenou vodou. Potom ich namočte do slanej vody a použite peroxid vodíka na biele nohavičky. Na farebné skúste enzymatický odstraňovač škvŕn.
Ako dlho vám vydrží dámska spodná bielizeň?
Odpoveď: Ak sa o ne správne staráte a máte kvalitnú spodnú bielizeň, tak by Vám mali vydržať 1 – 2 roky. Čipkované okolo 6 – 12 mesiacov.
Mám žehliť svoje nohavičky?
Odpoveď: Spodnú bielizeň nie je nutné žehliť. Ak už musíte, tak len na nízku teplotu. Bavlnené môžete žehliť na strednú teplotu.
Ako si zvoliť správnu veľkosť spodnej bielizne?
Odpoveď: Nohavičky Vám musia sedieť v bokoch aj v páse. Nemali by byť príliš voľné, ale ani tesné. Vždy sa riaďte veľkostnou tabuľkou, v ktorej sa uvádzajú veľkosti bokov a pásu.
Kupovať nohavičky jednotlivo alebo v balení?
Odpoveď: Vo väčšom balení sú nohavičky cenovo výhodnejšie. Ak ich kupujete po jednom, môžu byť drahšie, ale môžeš si vybrať rôzne farby.
Aké nohavičky si kupovať na športovanie?
Odpoveď: Také, ktoré odvádzajú vlhkosť a rýchlo schnú. Bezšvové nohavičky znižujú riziko oderu a podráždenia. Nemali by byť príliš tesne, ale priliehavé, ktoré počas pohybu zostanú na mieste.
Môžem spať bez nohavičiek?
Odpoveď: Áno, spanie bez nohavičiek sa považuje za zdravé, pretože pokožka lepšie dýcha a znižuje sa riziko infekcií.
Ako sa správne starať o spodnú bielizeň?
Odpoveď: V práčke ich perte na 30 – 40 stupňov Celzia. Aviváž nepoužívajte a ani sušičku. Taktiež sa vyhnite sušeniu na priamom slnku.